Kurs online dla specjalistów

Depresja dzieci
i młodzieży

Diagnostyka i formy wsparcia kurs online dla specjalistów pracujących z dziećmi.

Jeśli zastanawiasz się czasem:

9042254_chat_bubble_question_icon
Jak różnicować depresję z innymi zaburzeniami?
9042254_chat_bubble_question_icon
Czy depresja może być wtórna do innych trudności dziecka? Jak je diagnozować?

Jeśli masz czasem wątpliwości:

9042254_chat_bubble_question_icon
Na czym się skoncentrować we współpracy z dzieckiem, które zmaga się z depresją?
9042254_chat_bubble_question_icon
Czy i jak angażować do współpracy rodzica?

...to jesteś w gronie wielu specjalistów,
dla których temat depresji jest sporym wyzwaniem!

Depresja dotyka 8% nastolatków i ok. 2% młodszych dzieci.

To oznacza, że statystycznie w każdej klasie szkolnej w wieku nastoletnim znajduje się 2-3 uczniów lub uczennic zmaga się z tym zaburzeniem.

Dlaczego tak mało materiałów do pracy, wspierania dzieci
jest dedykowana depresji dziecięcej lub nastoletniej?

Prawdopodobnie dlatego, że często jest ona wtórnym zaburzeniem do innych trudności. Wspierające oddziaływania powinny w szczególności być poprzedzone rzetelną diagnozą, ukierunkowaną nie na określeniu, czy dziecko ma depresję lub nie, ale na zrozumienie mechanizmów i określenie czynników ryzyka, czynników ochronnych.


Dzięki temu szkoleniu możesz poczuć się pewniej, kiedy będziesz pracować z dzieckiem lub jego rodziną. Będziesz wiedzieć nie tylko jak różnicować objawy ale przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę na etapie diagnozy. Tak, żeby dokładniej poznać mechanizm, dowiedzieć się więcej o funkcjonalnym znaczeniu objawów i trudności.


Dzięki temu możesz konstruować formy wsparcia adekwatne do trudności dziecka. Poznasz też różne ścieżki oddziaływań – angażowania rodziców w proces wsparcia, psychoedukacji, dzięki którym skuteczniej wesprzesz całą rodzinę.

Kurs online

Depresja dzieci i młodzieży.

Diagnostyka i formy wsparcia kurs online dla specjalistów pracujących z dziećmi.

Co zyskasz dzięki kursowi?

Dowiesz się więcej o diagnostyce:

Dowiesz się więcej o różnych formach wsparcia:

Dla kogo przygotowałam ten kurs?

psycholodzy, pedagodzy

terapeuci oraz psychoterapeuci,
którzy pracują z dziećmi

Dla kogo nie jest to szkolenie?

9104213_close_cross_remove_delete_icon
dla osób, które nie udzielają
profesjonalnego wsparcia
9104213_close_cross_remove_delete_icon
dla rodziców dzieci
doświadczających depresji

Co znajdziesz w kursie?

Depresja dziecięca - wprowadzenie

 • czym jest, a czym nie jest depresja?
 • kryteria, icd-11, dsm 5

Depresja a wiek dziecka

 • jak objawy zmieniają się z wiekiem
 • czym się może różnić depresja niemowlaka od depresji nastolatka
 • jakie są cechy charakterystyczne dla wieku
 • jak dany moment rozwojowy wpływać może na objawy

Diagnostyka różnicowa

 • dlaczego diagnoza różnicowa jest taka ważna
 • na co zwrócić szczególna uwagę
 • jakie zaburzenia współwystępują częściej
 • maski somatyczne – na czym polegają, jak je identyfikować

Nie tylko nozologia

 • jak nie wpaść w pułapkę kryteriów
 • diagnoza psychospołeczna i funkcjonalna
 • 5 ważnych obszarów w diagnozie

Depresja a wiek dziecka

 • jak objawy zmieniają się z wiekiem
 • czym się może różnić depresja niemowlaka od depresji nastolatka
 • jakie są cechy charakterystyczne dla wieku
 • jak dany moment rozwojowy wpływać może na objawy

Diagnoza depresji - wywiad z rodzicem

 • na co zwrócić szczególną uwagę
 • o co pytać i w jaki sposób

Narzędzia diagnostyczne i próby kliniczne

 • testy psychometryczne
 • narzędzia projekcyjne
 • próby kliniczne pomocne w diagnostyce
 • wywiad z dzieckiem

Różne formy i sposoby pracy z dzieckiem, nastolatkiem, rodzicem, rodziną

 • psychoedukacja dziecka
 • psychoedukacja rodzica
 • spotkanie rodzinne
 • radzenie sobie z objawami
 • garść inspiracji do pracy: aktywizacja behawioralna, IPT,

W jakiej formie odbędzie się kurs?

Materiały edukacyjne

Kurs składa się z kilku modułów tematycznych, które będą udostępniane według harmonogramu. Finalnie otrzymasz dostęp do 3h nagranych materiałów oraz pdfów na 4 miesiące od daty zakupu kursu. Materiały znajdziesz na stronie szkolenia.regulatio.pl

Grupa wsparcia dla kursantów

Otrzymujesz dostęp do grupy na Facebooku w ramach, której w okresie 2.02 – 28.02 będziemy omawiać poszczególne lekcje i tematy. Będzie to przestrzeń do wyjaśniania wątpliwości i dzielenia się doświadczeniem.

O MNIE

Dr Jagoda Sikora

Jestem specjalistką psychologii klinicznej dzieci i młodzieży oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Od 2014 roku szkolę innych w tym najczęściej młodszych i starszych psychologów.

Doświadczenie klinicznej zdobywałam pracując w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, a także w licznych placówkach wsparcia dziennego i stacjonarnego dla dzieci i młodzieży.

Od 3 lat zajmuje się szkoleniami online. Przeszkoliłam 560 specjalistów pracujących z dziećmi, a liczba ta ciągle rośnie. Wspieram rodziców i dzieci w radzeniu sobie ze stresem, jestem certyfikowaną ekspertka kanadyjskiej metody Self-reg oraz nauczycielką akademicką.

OPINIE

Zobacz, co mówią moi
współpracownicy i kursanci

Bardzo jestem sobie wdzięczna za udział w kursie Jagody. Na co dzień pracuję z dorosłymi, którzy chcą lepiej rozumieć siebie samych i dzieci, z którymi mają styczność. Odkąd Jagoda odkryła przede mną tajniki koncepcji SelfReg, niemal nie ma konsultacji, w czasie której nie odwołałam się do tej wiedzy. Korzystam z niej również opracowując kursy, warsztaty czy webinary. Kurs Jagody był konkretny i rzeczowy, nieprzegadany i bardzo bliski życia. Skorzystałam ze wszystkich proponowanych przez Jagodę form praktycznych, co naprawdę pomogło mi jeszcze lepiej przyswoić poznawane treści. Finansowo kurs zwrócił mi się w mgnieniu oka. Merytorycznie dzięki niemu czuję się pewniej, wspierając ludzi, z którymi pracuję – i widzę, jak oni korzystają w tej wiedzy, jak ona do nich przemawia i wiele im rozjaśnia. Bardzo polecam tę inwestycję!

Małgorzata Musiał

www.dobrarelacja.pl
To jedno z niewielu szkoleń, które przeszłam od deski do deski - nie znudziłam się :), to głównie dzięki krótkim lekcjom i temu w jaki sposób przekazujesz wiedzę (krótko i konkretnie) "Polecam szkolenie "Metoda self-reg w pracy specjalisty". Znajdziecie tam sam konkret, dużo praktycznej wiedzy. Jagoda Sikora w sposób bardzo klarowny przedstawia nawet skomplikowane kwestie. Dzięki temu szkoleniu w końcu dowiedziałam się jak pracować z macierzą Thyera. Praca podczas kursu online pomogła mi usystematyzować moją wiedzę. W grupie na FB mogłam zadać nurtujące mnie pytania, a Jagoda z pełnym zaangażowaniem dzieliła się swoimi refleksami i rozwiewała wątpliwości uczestniczek. 

Joanna Pstrągowska

psycholog, pedagog specjalny
Na szkolenie Self-regulation dla specjalistów prowadzone przez Jagodę Sikorę trafiłam po lekturze książki „Self-reg” Shankera i, mimo że minęło już sporo czasu, to doświadczenia z tego okresu zostały ze mną, a patrzenie przez self-regowe okulary stało się codziennością. Szkolenie napakowane jest konkretami, jednak dzięki, podzieleniu go na mniejsze części w formie video, przyjemnie przyswaja się materiał. Oprócz filmów, otrzymujemy sporo pdf-ów do pracy własnej. Bardzo odpowiadała mi forma online, pozwalająca wielokrotnie wracać do treści. Ze szkolenia zapamiętałam dużo obrazowych przykładów oraz praktyczne ćwiczenia, które zachęciły mnie do lepszej obserwacji siebie. Po tym szkoleniu nie pomylisz już samoregulacji z samokontrolą, rozpracujesz macierz Thayera, a także pogłębisz umiejętność rozpoznawania stresorów i poznasz metody wspomagające obniżanie napięcia. To był wartościowy czas! Bardzo się cieszę ze zainwestowałam pieniądze właśnie w ten kurs.

Magdalena Kazibudzka

Psycholog, specjalista psychodietetyki

Example Title

Ostatnio zupełnie przez przypadek trafiłam na informację o szkoleniu Self-regulation dla specjalistów prowadzonym przez Jagoda Sikora - spokój i uważność na rozwój dziecka. Dopiero szkolenie pozwoliło mi bardziej praktycznie odnieść koncepcję Shankera do mojej pracy z Dziećmi. Jest świetne, pełne praktycznej wiedzy, przykładów z życia i strategii pomocnych w pracy terapeuty dziecięcego. Zachęca też do autorefleksji nad tym, co ze mną się dzieje, gdy zmienia się mój poziom napięcia oraz energii i nad tym, co mogę robić, aby pozostawać w strefie optymalnego pobudzenia oraz jak zadbać o regenerację i odzyskiwanie zasobów energii. Dobrze to poczuć "na sobie" , żeby móc wspierać Dzieci i ich Rodziców. Dużą grupę moich Pacjentów stanowią Dzieci, które mają trudności z regulacją pobudzenia, emocji oraz z funkcjonowaniem społecznym. Spojrzenie na to przez pryzmat stresorów w 5 obszarach wg Shankera (biologiczny, emocjonalny, społeczny, prospołeczny i poznawczy) może pomóc mi lepiej je zrozumieć i wspierać. Moim głównym obszarem pracy jako fizjoterapeutki, dietetyka i terapeutki integracji sensorycznej jest obszar biologiczny. Jednak, od lat czuję, że praca z ciałem jest nierozerwalnie związana z emocjami i funkcjonowaniem społecznym. W kolejnych postach powiem coś więcej o tym, w jaki sposób ta wiedza pomaga mi zrozumieć różne zachowania moich Pacjentów. Z tego szkolenia czerpię też ogrom wiedzy dla siebie jako kobiety i jako mamy ♥️

Martyna

fizjoterapeutka

Kurs online

Depresja
u dzieci i młodzieży

349 zł

Najniższa cena produktu w ciągu 30 dni: 299 zł

Dołącz do kursu i wspieraj skuteczniej bliskich
dzieci cierpiacych na depresję

szkolenie online

Nazwa pakietu

209 zł

Cena obowiązuje do 17.02

Potem cena rośnie do 239zł!

Najniższa cena produktu w ciągu 30 dni: 209 zł

Pakiet szkoleń online

Nazwa pakietu

418 zł

Oszczędzasz 60 zł w pakiecie!

Pakiet szkoleń online

Nazwa pakietu

418 zł

Oszczędzasz 60 zł w pakiecie!

Pomagaj skuteczniej dzieciom i rodzicom i bliskim zmagającym się z depresją.

Szkolenie możesz nabyć do 2.02. 2023 roku. Po tym czasie o szkolenie nie będzie dostępne w otwartej sprzedaży.

Wiedzę, którą zebrałam na tym szkoleniu możesz nabyć samodzielnie analizując literaturę przede wszystkim angielskojęzyczną, nowe doniesienia badawcze, a także sprawdzając w ramach praktyki zawodowej, jakie rozwiązania są pomocne.

Zawartość kursu oparta jest o wiedzę i doświadczenie, którą zebrałam w toku mojej klinicznej pracy. Zebrałam ją w treściwej formie opierając o liczne przykłady, tak żeby mogła wspierać w pracy specjalisty.

F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania

Tak! Grupa na Facebooku jest opcjonalnym elementem, który może wspierać w procesie ale nie jest konieczny udział w niej. Wszystkie materiały dostępne są na platformie: www.szkolenia.regulatio.pl

Tak, faktury wystawione są automatycznie przy zakupie, po wpisaniu danych.

Tak. Jeśli potrzebujesz faktury proformy lub takiej z dłuższym okresem płatności odezwij się na: kontakt@regulatio.pl

Nie. To szkolenie przeznaczone jest dla specjalistów pracujących z dziećmi. Koncentruje się mocno na diagnozie i różnych formach wsparcia z perspektywy profesjonalisty.
Otrzymujesz dostęp do 3h nagranych materiałów oraz pdfów na okres 3 miesięcy.

Skontaktuj się ze mną: